Güncel

İnternet ve Yolsuzluk Erdoğan’ın kontrolü altında

Kartal: R.T.Erdoğan, İstanbul Kartal Meydanı’nda 20 kavşak ve yolun toplu açılış töreninde konuştu.  Kartal Meydanı’nda toplu açılış töreninde konuşan Recep Tayyip Erdoğan, internet yasağıyla ilgili şunları söyledi; “Bu yasayla internete asla sansür gelmiyor. Bu yasayla insanların özel bilgileri asla fişlenmiyor. Tam tersine bu yasa interneti daha güvenli hale getiriyor. Hatta daha özgür hale getiriyor” iddiasında bulundu.

 R.T.Erdoğan, “İnternet kişilik haklarına tecavüz edildiğinde kişi mahkemeye başvuruyor, 5 gün içinde karar çıkıp erişim engelleniyordu. 5 günde zaten dünyaya yayılıyordu. Biz ne yapıyoruz? Birine böyle bir yanlış mı yapıldı. Hemen iletişim başkanlığımıza başvuru yapılıyor. Mahkeme kararına kadar TİB siteyi hemen engelliyor. Mahkeme TİB’in kararını uygun bulursa erişim engeli devam ediyor. Mahkeme kararı çıkıncaya karar erişimi geçici olarak bloke ediyor olay bu. Bunu sansür olarak algılamak insafsızlıktır. Hatta bu yasa interneti daha özgür hale getiriyor” sözleriyle hayata geçirmek isteği yasağı savundu.

İnternet yasağını savunmasının ardından, 17 Aralık günü R.T.Erdoğan’ı sarsan o meşhur operasyon hakkında şu sözleri sarf etti; “Yolsuzlukları bitirdiğimiz için Marmaray’ı bitirdik.  Yolsuzluklara son verdiğimiz için 3. Köprü inşaatına başladık. Yolsuzlukları kestiğimiz için 3. Havalimanına başlıyoruz” dedi ve ardından da kendi ortak zihniyeti paylaştığı CHP’yi “topa” tuttu.

AKP’den CHP’ye “Geçmişindeki kara lekeleri temizle”

 “CHP yolsuzluktan attığı birini aday yapıyor. Yolsuzluk klasörü önünde fotoğraf gösteriyor CHP’nin Genel Müdürü. Sonra bu adam o kişiyi İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayı yapıyor. Bunlar mı yolsuzluğu sorgulayacak? Önce geçmişindeki kara lekeleri temizle. SGK’daki pisliklerinizi temizleyin” dedi. Yani seçim sürecinin yaklaşmasıyla beraber Müthiş ikilinin laf dalaşı devam ederken R.T.Erdoğan, her zamanki gibi bugünde gayet “masumane” bir biçimde Kartal Meydanı’nda seslendi. Ayrıca açılışa getirilen arabaların birçoğunun plakası şehir dışına aitti. Bu gün gerçekleşen açılışa gelen kitlenin Kartal’dan değil şehir dışından gelmesi de dikkat çekiciydi. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu