GüncelManşet

“O kadar canımız yanıyor ki, anlatamayız”

H. Merkezi: Dün gece saatlerinde kar topu oynarken bir esnafın saldırısına uğrayan basın emekçisi ve Yeldeğirmeni Dayanışması aktivisti Nuh Köklü yaşamını yitirdi. Köklü için bugün akşam öldürüldüğü yerde saat 19.00’da açıklama yapılacak.

Dün akşam saatlerinde Altıyol Boğa’da saat 20.00’da “İç Güvenlik Paketi”ne karşı#direnözgürlüknöbetinden dönerken Yeldeğirmeni civarında kar topu oynayan ve aralarında Nuh Köklü’nün de bulunduğu kitleye bir esnaf, camına kar topu geldiği gerekçesiyle saldırdı.

 

“Elini-kolunu sallayarak” gelen ölüm!

Beyzbol sopası ile saldıran katili engelleyen aktivistler, bu kez de “silahı getirir hepinizi öldürürüm, raporum var ertesi gün de elimi kolumu sallar çıkarım” diyerek ekmek bıçağı ile saldırdı. Bu sırada bir kişiyi sıkıştıran saldırgana engel olmak isteyen Köklü, saldırgan tarafından kalbinden bıçaklanarak öldürüldü.

Arkadaşlarının tampon yaptığı ve taksi ile hastaneye götürülen Köklü, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

 

“İktidar esnafa polislik yetkisi verdi”

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Yeldeğirmeni Dayanışması, “Bu bir nefret cinayetidir! Neşe içinde kartopu oynayan, kadınlı-erkekli bir gruba duyulan nefretin sonucuydu bu olay” dedi.

Esnafa polislik yetkisi veren iktidarın yarattığı bir ölümdü” diyerek dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “benim esnafım aynı zamanda polistir” söylemini hatırlatan dayanışma, “Tahammülsüz, psikopat bir toplumda bir Devrimcinin bu kadar kolay ölmesini hazmedemiyoruz. Bu kadar kolay olmamalı. O kadar canımız yanıyor ki anlatamayız” dedi.

Dayanışma, bugün akşam saat 19.00’da, Köklü’nün vurulduğu yerde eylem yapmaya çağırdı. (Haber: Selma Şahin)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu