Güncel

Önce canına gasp edildi ardından şüpheli olarak ifadeye çağırıldı!

H. Merkezi: Şırnak Roboski köyün de 28 Aralık 2011’de T.C. Devleti tarafından uçaklarla bombalanarak katledilen 34 Kürdün arasından şans eseri yaralı kurtulan Serhat Encü şüpheli olarak ifadeye çağırıldı.

Şırnak’ın Uludere İlçesine bağlı Roboski köyü ile Federal Kürdistan bölgesi sınırında yapımı halen devam etmekte olan “güvenlik yolunu”  protesto eden Roboski’nin üzerine uçaklarla bombalar yağdırılmıştı. Saldırının ardından Serhat Encü başından yaralanmıştı Şırnak Devlet Hastanesi’nde 20 gün boyunca yoğun bakımda yaşam mücadelesinin ardından hayata geri dönmüştü. Hala tedavisi sürmekte olan Encü’ye iki gün önce Gülyazı karakol komutanlığına ifadeye çağırıldı.

Olayın gidişatına katlanamayan ağabeyi Hacer Encü, “ Askerlerin yaralaması sonucu kardeşim 20 gün boyunca yoğun bakımda kaldı ve gözlerinde görme kaybı yaşadı. Hem yaraladılar hem de üstüne şüpeli olarak ifadeye çağırıyorlar. Bu nasıl adaletdiyerek öfkesini belirtti. Yaşanan katliamda kafasından yaralanan Serhat Encü ise, “Karakol komutanı ifadeye çağırdı ama gitmeyeceğim. Hem yaralayıp hem de ifadeye çağırıyorlar ölümün eşiğinden döndüm. Bu olaylar hakkında sorumlu olanlar hakkında dava açacağım” dedi.

Serhat Encü avukatlarıyla konuştuktan sonra ifadeye gidip gitmeyeceğine karar vereceğini belirtti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu