Güncel

Özgür Gelecek Dersim muhabiri serbest

H. Merkezi: Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında yapılan bir operasyonla tutuklanan gazetemiz Dersim muhabiri Gazel Gür, bugün (14 Mayıs) görülen duruşmasının ardından serbest bırakıldı.

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Umut Yayımcılık Dersim İrtibat Bürosu ve okurlarımızın evleri basılarak yapılan operasyonda gözaltına alınan 4 okurumuz ve Dersim muhabirimiz Gazel Gür tutuklanarak hapishaneye konulmuştu.

Geçtiğimiz aylarda görülen duruşmada 2 okurumuz serbest bırakılmış, ancak okurlarımızdan Ahmet Elma ile Behzat Doğan ve muhabirimiz Gazel Gür’ün tutukluluğuna devam kararı verilmişti.

“Telekonferans savunma hakkına saldırıdır”

Davanın bugün görülen duruşmasında okurlarımız ve muhabirimiz telekonferans yöntemi ile davaya dahil edilmek istenmiş, ancak bunu reddeden okurlarımız duruşmaya katılmamıştır.

Duruşmaya telekonferans yöntemiyle katılan muhabirimiz Gazel Gür de, telekonferans yöntemiyle duruşmaya katılma dayatmasını protesto etmiş ve bu yöntemin savunma hakkına yapılan bir saldırı olduğunu dile getirmiştir.

Soma’da yaşanan işçi katliamını da protesto eden Gür, tahliye edildi. okurlarımızın ise tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu