Güncel

Okurumuz Kalaycı serbest bırakıldı

H. Merkezi: İstanbul’da 10 Nisan sabah saatlerinden itibaren başlayan operasyonda “Newroz’a katıldıkları” gerekçesiyle gözaltına alınan 20kişiden biri olan ve dün (12 Nisan) tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen Partizan okuru Pınar Kalaycı serbest bırakıldı.

10 Nisan sabah saatlerinden itibaren başlayan operasyonda “Newroz’a katıldıkları” gerekçesiyle gözaltına alınan 20kişi, evleri basılarak, sokakta yolu çevrilerek gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınanlar arasında okurlarımız Songül Araç ve Pınar Kalaycı da bulunuyordu.

Gözaltına alınanlardan 9’u, dün (12 Nisan) Beşiktaş Adliyesi’ne getirilerek Savcılığa çıkarılmış, aralarında okurumuz Araç’ın da bulunduğu 8 kişi Savcılıkta ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakılmıştı. Okurumuz Kalaycı ise tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilmişti.

Kalaycı mahkemede verdiği ifadenin ardından serbest bırakıldı.

Gözaltına alınan ve dün Savcılığa çıkarılmayan 11 kişinin bugün Beşiktaş Adliyesi’ne getirilmesi bekleniyor.

Dün adliye önünde eylem yapan BDSP, DHF, Emek ve Özgürlük Cephesi, Ekim Gençliği, Mücadele Birliği ve Partizan bugün yine saat 12.00’de adliye önünde buluşarak, gözaltıların serbest bırakılması için eylem düzenleyecek.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu