Güncel

Onur Toplumsal Tarih ve Kültür Vakfı kuruldu

Onur Toplumsal Tarih ve Kültür Vakfı kuruldu

İstanbul: 6 Nisan Pazar günü Kadıköy Aden Otel’de bir araya gelen kitle Onur Toplumsal Tarih ve Kültür Vakfı kuruluşunu deklare etti. Hep birlikte yapılan kahvaltının ardından açılış konuşması ve saygı duruşu ile başlayan etkinlik, vakıf belgelerinin takdimi ve katılımcı kurum ve kişilerin düşüncelerini ifade etmesi ile devam etti.

İlk olarak vakıf kurucularından Ahmet Cihan söz alarak vakfın kuruluş süreci ve amaçlarını özetledi. Ve ardından da vakıf belgelerinin takdimi yapıldı. Ardından yine vakıf kurucularından İbrahim Ekinci söz alarak sürecin dayanışma ve birlikte hareket etmeyi dayattığının ve vakfın bunun bir ürünü olduğunun altını çizdi. Ardından sırasıyla söz alan Hikmet Şenses, M. Ali Kankotan ve Rıza Cingöz de vakıf çalışmalarının önemine değindi.

Partizan adına yapılan konuşmada ortak değerlerin büyütülmesi adına yapılan çalışmaların büyütülmesi gerektiğinin altı çizildi. DHF adına yapılan konuşmada ise bir arada olmanın önemine değinildi. Daha sonra Yurda Şen söz alarak Proletarya Partisi şehitlerinden Ali Uçar’ın ölüm yıldönümü olması vesilesiyle “Ali’yi mücadelenin sıcak günlerinde tanıdım. Onun yüreğini anlamak için gözlerinin içine bakmak yeterli idi. Düşmanla arasına keskin bir çizgi çeken, dikkatli, disiplinli ve partisine bağlı bir militandı” dedi ve bir şiir okudu. Ardından Metin Göktepe’nin ablası söz alarak kardeşi ile de benzeri bir vakıf çalışması düşündüklerini ancak hayata geçiremediklerini belirtti ve başarılar diledi. Ayrıca salonda kadınların azlığına vurgu yaparak kendilerinin de Toplumsal Bellek Platformu adında bir çalışmaların olduğundan bahsetti. Toplantı katılanların başarı dilekleri ile sonlandı.     

Vakıf ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.onurvakfi.org adresinden ulaşabilirsiniz.  

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu