Güncel

Ordu’da HDP’ye saldırı

 

 H.Merkezi: 30 Mart 2014 yerel seçimler öncesi Karadeniz turuna çıkan HDP’ye, Ordu’da faşistler tarafından saldırı gerçekleşti.

7 Mart günü yerel seçim çalışmaları nedeniyle Samsun’un ardından Ordu’ya geçen HDP eş genel başkanı Ertuğrul Kürkçü ve beraberindeki heyete, Ordu HDP seçim bürosu önünde basın açıklaması yaparken 30-40 kişilik faşist güruh tarafından “Ordu Kürkçü’ye mezar olacak!” sloganlarıyla provokasyonda bulunuldu. Bunun üzerine seçim bürosuna giren HDP’lileri dışarıda bekleyerek slogan atan faşistler HDP flamalarını yırtarak sokağa Türk bayrağı astılar. Polisin saldırılara karşı hiçbir müdahalede bulunmamasına tepki gösteren Ertuğrul Kürkçü “Bu bağrışların aslında Ordu’nun kendi öz dinamiklerinden kaynaklanmadığını biliyorum. Şu anda bağırtı çığırtı dışında fiziki saldırı gerçekleşmedi. Karşı binadaki bağlı olan bayrakların bağlı olduğu ipin kesildiğini fark ettik. Bunun dışında can ve mala karşı bir saldırı ile karşılaşmadık. Bugün bu çatışmacı topluluğun dışında geri kalan herkesten sevgi ve sempati gördük. Yarın da selamlaşmaya devam edeceğiz. Biz bunları arkamızda bırakacağız. Yolumuzun doğru olduğundan bir kez daha eminiz” dedi.

Kürkçü ve beraberindeki heyet seçim bürosundan ayrılırken arabalarına faşistler tekrardan saldırdı. Saldırıda HDP Genel Başkan Yardımcısı Saruhan Oluç yaralandı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu