Güncel

Osman Şiban gözaltına alındı

Helikopterden atılarak işkence edilen Osman Şiban, Mersin’de bulunan evine yapılan baskınla gözaltına alındı.

Van’ın Çatak ilçesinde 11 Eylül 2020’de operasyona çıkan askerler tarafından gözaltına alındıktan sonra Servet Turgut ile birlikte helikopterden atılan Osman Şiban, Mersin’de bulunan evine yapılan baskınla gözaltına alındı.

Van Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında bu sabah polis Mersin’in Akdeniz ilçesine bağlı Güneş Mahallesi’nde ikamet eden Osman Şiban’ın evine baskın düzenledi. Baskın sonrası Şiban gözaltına alınarak, sağlık kontrolünden geçirilmek üzere ambulansla Toros Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Gördüğü işkence sonrası evinde tedavisi devam eden Şiban’ın kontrollerinin yapılması için sağlık heyetin toplanmasının beklendiği öğrenildi. Şiban’ın işlemleri sonrası soruşturmanın yürütüldüğü Van’a götürülecek.

Van’ın Çatak ilçesinde 11 Eylül 2020’de askerler tarafından alıkonulan Osman Şiban ve Servet Turgut’un helikopterden atılarak, işkenceye maruz bırakılmıştı. Şiban tedavisi için Mersin’de ikamet eden ailesinin yanına getirilmişti. 20 gün yoğun bakımda kalan  7 çocuk babası Turgut ise vefat etmişti. Olayı haberleştiren gazeteciler tutuklanırken valiliğin olayla ilgili soruşturma başlattığı açıklanmıştı.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı