Dünya

Osmanen Germania Davası Başladı: “Çeteden Çıkmak İsteyene Günlerce İşkence“

Stuttgart Stammheim hapishanesi etrafında 26 Mart’ta başlayan Osmanen Germania davasından dolayı “kırmızı alarm” ilan edildi. Mahkeme öncesi kontrollerde silahlar bulundu.

Stuttgart: Stuttgart Stammheim hapishanesi etrafında 26 Mart’ta başlayan Osmanen Germania davasından dolayı “kırmızı alarm” ilan edildi. Mahkeme öncesi kontrollerde silahlar bulundu.

Sabah erken saatlerde Stuttgart Stammheim girişinde polisin “yoğun” “önlemi” dikkat çekiyor. Hapishane etrafında sokaklar kapatılırken havadan da polis helikopterleri “destek” Hapishane etrafında kontrol yapan polisin iddiasına göre mahkemeye doğru gelen bazı araçlarda silah ve tehlikeli maddelerin bulunduğu iddia edilmiş.

Duruşma Stammheim hapishane salonunda çete destekçileri ile başladı.

Saat 10.45 itibari ile başlayan duruşmada Osmanlı çetesinin destekçileri de yerlerini aldı. Hâkim mahkeme salonunda fotoğraf çekilmesine izin vermedi. Savcılık makamı iddianameyi okurken çetecilerin kadınları fuhuşa zorlamasından ölüm teşebbüsüne, uyuşturucu satışından silah ve tehlikeli maddeler bulundurmaya kadar birçok suça karıştığını belirtti. Sanıklar hakkında toplam 20’den fazla dava var.

Çeteden çıkmak isteyene günlerce işkence

ATİK HABERDuruşmada okunan iddianameye göre Osmanen Germania çetesinden çıkmak isteyen Celal S. adlı eski üyeye günlerce işkence yapılmış. Celal S. haricinde Kürtlere şiddet uygulamak istemeyen başka bir üyenin çeteden çıkma talebinin ardından dövüldüğü ve ölümle tehdit edildiği, duruşma öncesinden de kendisinin internette bulunan röportajları ile bilinmekteydi. Hiyerarşik olarak çete liderinin altında bulunan, silah ve mühimmat sorumlusu olan Çebo adında bir üyenin çeteden ayrılma talebini sunması ile defalarca öldürülmeye çalışılması kendisi tarafından Stern TV’ye verdiği röportajlarda kamuoyuna sunulmuştu.

Osmanen Germania’nın dinlenen telefonun ucunda: Recep Tayyip Erdoğan!

Öncesinde AKP’nin Almanya ayakçısı UETD (Avrupalı Türk Demokratlar Birliği) ve AKP milletvekili Metin Külünk ile çetenin bağları deşifre olurken direk Erdoğan’ın talimatları ve yapılanlardan bilgi talebi buna eklendi. Stuttgarter Nachrichten ve Frontal 21’in ulaştığı bilgilere göre Hessen polisinin çetenin telefonunun dinlenmesi esnasında TC devletinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın telefonda olduğu aktarıldı.

Osmanen Germania kimdir?

Uyuşturucu ticareti, fuhuş, tehdit, yaralama ve öldürmeye teşebbüs gibi suçlar etrafında buluşan milliyetçi-ırkçı Türklerden oluşan ve Osmanlı oluşturma hayalleri kuran bir çete grubudur. Çete 2015 yılında Hessen’de kurulurken bugün itibari ile 21 şehirde grupları ve yaklaşık 300 üyelerinin bulunduğu bilinmekte.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu