EmekGüncel

Özer Elektrik işçileri taleplerini 130 günlük direnişle kabul ettirdi

Gebze’de işten atılan ve 130 gündür direnişte olan Özer Elektrik işçilerinin direnişi kazanımla sonuçlandı.

Gebze’de bulunan Özer Elektrik’te çalışan işçiler, DİSK’e bağlı Birleşik Metal İş Sendikası Gebze 2 No’lu Şube’ye üye olmalarının ardından işten atılmaları üzerine direnişe başlamıştı. İşçilerin 130 gün süren direnişlerinin ardından tüm talepleri karşılandı.
Birleşik Metal-İş Gebze 2 No’lu Şube Sekreteri Engin Kulu, Cuma günü işveren avukatı ve sendikalarının avukatı arasında bir protokol imzalandığının bilgisini paylaşarak, işçilerin tüm alacakları aldığını kaydetti. İşçilerin işten atılmasına neden olan 25/2 maddesinin de kaldırıldığını belirten Kulu, “İşe geri dönmek isteyenlerin önündeki engellerde kaldırıldı. Bu karar işçilerin onayıyla alındı” dedi.
İşçilerin verdiği direnişin bir örnek olduğunu vurgulayan Kulu, “130 gün süren direniş bu kazanımda etkili oldu. İşçilerin dört koldan kuşatıldığı bir süreçte direniş ve kazanım canlılık kattı. İşçiler bu süreçte çeşitli baskılarla karşılaşmalarına rağmen direnmeye devam etti ve bunun sonucunda kazandı” diyen konuştu. (Kaynak: Evrensel)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu