GüncelManşet

Partizan: “Çocuk gülüşün hep içimizde kalacak!”

 

H. Merkezi: 14 yaşındayken ekmek almaya gittiği sırada polis tarafından atılan gaz fişeği ile vurulan ve yeni yaşına da yoğun bakımda giren Berkin’imizi, bu sabah saat 07.00 sularında kaybettik. Şimdi binlerce insan hastaneye ve Berkin’i son anına kadar yalnız bırakmamaya koşuyor.

Biz de tüm okurlarımızı ve takipçilerimizi hastaneye ve Berkin’i son yolculuğuna uğurlayıncaya kadar yalnız bırakmamaya çağırıyoruz!

 

Partizan’dan açıklama

Berkin’in yaşamını yitirmesine ilişkin yazılı bir açıklama yapan Partizan da kitleyi Berkin’i sahiplenmeye çağırdı. “Bugün çok öfkeliyiz” diyen Partizan, “Sana söz Berkin, 269 gündür sana bu acıyı yaşatanlardan, tetiği çekenlerden ve onu ‘kahraman’ ilan devletten hesap soracağız!” dedi.

Açıklama metni şöyle:

 

… Ve çocuk gülüşün hep içimizde kalacak!

Berkin Elvan mücadelemizde yaşayacak!

Bugün çok öfkeliyiz!

Bugün çok hüzünlüyüz!

Ve bugün kavga doluyuz!

Çünkü 269 gündür umudun adı olan Berkin’imizi, sabahın erken saatlerinde kaybettik.

Aslında onu kaybetmedik!

Onu, 269 gündür direnen yüreğini ve çocuk gülüşünü hep yaşatacağız!

27 Mayıs 2013’ten bu yana sokakları isyanla tutuşturan Gezi direnişçileri olarak, bu ülkedeki ve dünyadaki haksız düzenin ortadan kalkması düşüyle kan ve can bedeli mücadele veren devrimciler olarak yaşatacağız!

Mehmet, Abdocan, Ethem, Ali İsmail, Medeni ve Ahmet ile birlikte ölümsüzler kervanına ekleyip direnişimizde yaşatacağız!

Kürt halkına zulmü ve katliamı reva gören, Kürt düşmanı naraları eşliğinde son olarak Roboskî’de 34 canımıza ve Gever’de 2 canımıza kıyan faşist TC devletine karşı isyanımızda yaşatacağız!

Kanımızı ve alınterimizi ayakkabı kutularına dolduranların, bu paraları el birliği ile baba-oğul “sıfırlayamaların” sömürü düzenini ve faşizmini “sıfırlama” mücadelesinde yaşatacağız!

Wan’da devlet görmezden geldiği için hastalıktan yaşamını yitiren ve babasının 1,5 yaşındaki Muharrem’in ahını alacak ve sana söz Berkin, 269 gündür sana bu acıyı yaşatanlardan, tetiği çekenlerden ve onu “kahraman” ilan devletten hesap soracağız!

Sana söz Berkin!

PARTİZAN

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu