GüncelManşet

Partizan, İstanbul’da seçim toplantısı gerçekleştirecek

H. Merkezi: Geçtiğimiz günlerde seçim politikasını ve tavrını açıklayan Partizan, konu ile ilgili 18 Ocak günü seçim toplantısı düzenleyerek, tavrını ve politikalarını anlatacak.

30 Mart’ta gerçekleşecek yerel seçimlere doğru ilerlerken, gündem 17 Aralık yolsuzluk operasyonunun ardından hızlı bir şekilde değişiyor, değiştirilmeye çalışılıyor. Ancak ortaya çıkan rüşvet ve talan çarkı, gizlenemeyecek ve üzeri örtülemeyecek denli büyük ve de AKP-Cemaat arasındaki kavga sürüyor olduğundan bunun kolay olmayacağı açıktır. Ayrıca bu tablonun aynı şekilde yerel seçimlere yansıyacağı gerçeğini de bilen tüm burjuva-feodal partiler, bunun telaşına düşmüş ve kirli pazarlıklara girişmişlerdir.

 

“Yerel seçimlere kitlelerin gerçek ihtiyacı ve sorunları ile katılacağız”

Böylesi bir atmosferde, geçtiğimiz günlerde seçim politikası ve tavrını açıklayan Partizan, “Birincisi komünistlerin örgütlenmesi, onun nitel ve nicel gücünün yükseltilmesi; ikincisi devrimci, demokratik güçlerin mücadele birliğinin yakalanması, eğer böyle bir zemin mevcutsa onun daha geliştirilmesi; üçüncüsü ezilen sınıf ve katmanların ezilen ulus, cins ve inanç kesimlerinin örgütlenmesi, onların kendiliğinden bilinçlerini devrimci temelde etkileyerek dönüştürmesi, ekonomik ve siyasi taleplerinin sahiplenilmesi ve mücadele alanlarına çekilmesi, bu yönlü bir faaliyete imkan sunulmasıdır” diyerek seçim politikasının 3 parametresi olduğuna vurgu yapmıştı.

Ezenlerin bu politikasına karşı kitleleri uyaran, bilinçlendiren, örgütleyen bir yaklaşımla, yerel seçimlere kitlelerin gerçek ihtiyaçları, sorunları üzerinden bir kampanya ile katılacağız” diyen Partizan, bu açıklamasında, “Bu görevin gereklerine uygun bir pratik için, başından itibaren faaliyetlerinin bir parçası olduğumuz Halkların Demokratik Kongresi’ni (HDK) işlevsel görüyoruz” demiş ve yerel seçimlerde “HDK’nin (bu bağlamda BDP ve HDP) demokratik bir işleyişle ve faaliyet yürüttüğümüz alanlarda bizim de aktif katılımımızla belirlediği adaylar öncelikli olacaktır” sözleriyle tavrını açıklamıştır. (Kaynak: http://ozgurgelecek10.net/secme-makaleler/8158-demokratk-devrmn-propagandasi-eksennde-yerel-secmler.html)

 

İstanbul’da seçim konulu toplantı

Bu politikasını ve tavrını tartışmak ve seçim çalışmalarını ayrıntılandırmak isteyen Partizan, İstanbul’da bir seçim toplantısı gerçekleştirecek.

18 Ocak Cumartesi günü gerçekleştirilecek toplantıya tüm okurlarımızı bekliyoruz.

 

Tarih: 18 Ocak Cumartesi

Saat: 16.00

Yer: Munzur Kültür Derneği, Demokrasi Caddesi/Sarıgazi

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu