Güncel

Partizan’dan ESP’ye dayanışma ziyareti

Geçtiğimiz günlerde ESP'ye dönük yapılan operasyonda 17 kişinin tutuklanmasının ardından Partizan tarafından Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) İstanbul'da dayanışma ziyareti gerçekleştirildi.

Partizan tarafından geçtiğimiz günlerde ESP’ye dönük operasyon ile 17 kişi savcının ifade dahi almadan tutuklanmalarının ardından tutuklamalar sürerken Partizan tarafından ESP İstanbul İl örgütüne dayanışma ziyareti gerçekleştirilerek, daha fazla birlikte mücadele etmenin önemi üzerine tartışmalara yürütüldü.

Ziyarette faşizmin saldırılarına karşı birlikte mücadele etmenin önemi öne çıktı. Tartışmada her iki kurumda devletin saldırılarının her geçen gün tırmandırıldığı bu süreçte birlikte, yan yana gelerek mücadele etmenin ihtiyaç olduğu dile getirildi.

Omuz omuza mücadele etmenin zeminin bulunduğu, bunun bugün  sadece operasyon vesilesiyle gündeme gelmediği vurgulandı. Birleşik mücadelenin tüm yol ve yöntemlerinin geliştirilmesinin ve bir çok politik gündem etrafında birlikte hareket etmenin önemi üzerine tartışmalar yürütüldü.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu