Güncel

Partizan’dan İstanbul’da 1 Mayıs çalışmaları

Partizan faaliyetçileri ile gerçekleştirilen 1 Mayıs toplantılarının ardından İstanbul'da farklı semtlerde çalışmalara başlandı.

1 Mayıs, işçi sınıfının uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma günü için Partizan yaptığı toplantılarının ardından İstanbul farklı yerlerinde  çalışmalarına başladı.

Partizan İstanbul’da Birleşik Mücadele Güçleri ile toplantı ve çalışmalarını hızlandırırken, diğer taraftan kendi mahalle çalışmalarına ise gazetesi ile birlikte pandemi koşullarını dikkate alarak ziyaretlerine de başladı.

Maltepe Gülsuyu Mahallesi’nde sabah saatlerinde  Birleşik Mücadele Güçleri’nin “Birlik Mücadele zafer yaşasın 1 Mayıs” şiarlı Türkçe ve Kürtçe yazılı afişlerini bir çok yere astı.

Partizan afişlemenin ardından Gülsuyu’nda okurlarını kapı ve balkonlardan ziyaret ederek 1 Mayıs’a dair tartışmalar yürüttü.

Ağır pandemi koşullarında işçi sınıfının çalışmak zorunda bırakıldığı ancak Ramazan ayı boyunca “alınan” önlemlerin göstermelik olması, sağlık tedbirleri alınarak nasıl yan yana gelinebilir vb başlıklar üzerinden sohbet edildi. Önümüzdeki günlerde mahallede çalışmalarını ve ev ziyaretlerine devam edeceğini dile getirdi.

1 Mayıs çalışmaları kapsamında Birleşik Mücadele Güçleri Kadıköy’de “Emeğimiz ve Özgürlüğümüz için Her Yer 1 Mayıs, Her Yer Direniş” şiarlı bildirilerini dağıttı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu