Dünya

Partizanlar Yunanistan Adalet Bakanlığı önünde; “Tekrar geleceğiz”

Partizan aktivistleri, Yunanistan Adalet Bakanlığı önüne sloganlarla giderek, bakanlık kapısına pankart astı. 20 Temmuz Cuma günü yapacakları eyleme çağrı yapan Partizan aktivistleri, “Yine geleceğiz” dedi.

Atina: Partizan aktivistleri, Yunanistan Adalet Bakanlığı önüne giderek, Turgut Kaya’nın açlık grevi direnişinin 50’inci gününde eylem yaptı.

“Turgut Kaya’ya Özgürlük” sloganları ile Adalet Bakanlığı’ önünde giden Partizan aktivistleri, yaptıkları açıklamada, “Kontonis umarız bir devrimcinin ölümünü izlemezsin” dedi. “Rojava devriminin yıl dönümünde size Rojava devrimi içinde mücadele eden Turgut Kaya’dan selam getirdik” diyen Partizan aktivistleri, “Yoldaşımız serbest bırakılana kadar her yeri, her alanı Turgut Kaya’nın özgürlüğünü istediğimiz eylemlere çevireceğiz” dedi. “Turgut Kaya direnişin 50. Gününde” yazılı pankartı bakanlık kapısına asan, Partizan aktivistleri Sintagma Meydanı’na kadar sloganlarla, açıklamalarla eyleme devam etti.

20 Temmuz Cuma günü yapacakları eyleme çağrı yapan Partizan aktivistleri, eylem için hazırladıkları bildirileri dağıttı.

Partizan aktivistleri, “Kontonis bir devrimcinin ölümünü izleyebilir ama biz yoldaşımızın ölümünü izlemeyeceğiz, yine geleceğiz” diyerek sloganlarla eylemi sonlandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu