Güncel

Pertek’te Seçim Çalışması

Pertek: Dersim ve ilçelerinde yerel seçimler tüm hızıyla devam ederken, Pertek’te de yerel seçimlere ve yolsuzluk operasyonlarına dair Partizan bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

2 Mart günü Pertek Belediyesi önünde toplanan kitle HDP seçim bürosuna yürüyüş gerçekleştirdi. HDP seçim bürosu önünde kalabalık bir kitle tarafından Partizan korteji karşılandı ve seçim bürosu önünde basın açıklaması yapıldı.

Yapılan basın açklamasında; “Ülke gündemine giren Tayyip Erdoğan ve oğlu arasında geçen telefon konuşma kayıtları CHP tarafından basına servis edilerek AKP’nin yaptığı yolsuzluğu ve talanı kendi seçim politikası haline getirmiştir. Ancak halkımız unutmamıştır ki; çok değil bundan bir kaç yıl önce CHP’ye ait belediyeler yaptıkları yolsuzluklarla gündeme gelmiştir.  Bugün bu durumun en bariz örneği düne kadar yaptığı yolsuzluklardan kaynaklı CHP’den ihraç edilen Mustafa Sarıgül’ün İstanbul adayı olarak gösterilmesidir. Bu durum  CHP’nin AKP ile aynı kulvarda yürüdüğünü ispatlamaktadır. Bizlerde bu yolsuzluk ve talan politikalarına karşı halkçı yerel yönetimler anlayışımızla; Pertek’te HDP adaylarını destekleyeceğimizi bir kez daha beyan ediyoruz ” denilerek, açıklama sonlandırıldı.

Basın açıklamasından sonra davul zurna eşliğinde halaylar çeken kitle, HDP Belediye Başkan adayı Kenan Çetin’in ve Partizan temsilcisinin konuşması ardından seçim bürosunu ziyaret ederek eylemi sonlandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu