Emek

Petrol kimya işçileri grevde!

H. Merkezi: Gebze ve Düzce’de Petrol-İş Sendikasının örgütlü olduğu TRELLEBORG fabrikasında toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlanamaması üzerine işçiler 25 Kasım günü greve çıktı.

Gebze’de iki, Düzce’de bir fabrikaya grev pankartı asan işçiler, gelecekleri ve emeklerini karşılığını almak için greve başladıklarını duyurdu.

Petrol-İş Gebze Şube Başkanı Süleyman Akyüz fabrika önünde, greve çıkılma nedenleriyle ilgili konuşma yaptı. Akyüz, toplu sözleşme müzakerelerinin 24 Aralık akşamı itibariyle bittiğini belirterek, “9 oturum yaptık bu 9 oturumda toplu iş sözleşmelerini tartışarak bu güne kadar geldik. Ancak son gelinen noktada birçok madde maalesef elimizde kaldı. Burada biz taleplerimiz için bir araya geldik hepinizin olanlardan bilginiz var. İstediğimiz maddeler elimiz de kaldığı için 25 Kasım itibariyle sendikamızın bağlı olduğu 3 TRELLEBORG fabrikasında grevimizi başlatıyoruz. Taleplerimizi onaylatana kadar grevimize devam edeceğiz hepimize hayırlı olsun” dedi.

 

“Sendikalı ol güçlü ol!”

Süleyman Akyüz’ün ardından konuşan Organize Saniyede bulunan TRELLEBORG’un işyeri baş temsilcisi Erdoğan Orak ise sendikalı olmanın ayrıcalık olduğunu söyleyerek şunları dedi: “Bizlerin mesajı açık ve net sendikalı olmak ayrıcalıktır. Sendikalı ol güçlü ol, bu sloganın anlamını önemini çok iyi anlamak lazım. Bir sendikanın olmadığı yer de bu tablonun olacağını kimse bize söyleyemez. Bu güç birliğinin göstergesidir. Bizler hakkımız olanı alana dek bu birlikteliğimiz gücümüz ile fabrikalarımızın önündeyiz bütün emekçi kardeşlerimizi bizlerle dayanışmaya beraber mücadeleye çağırıyoruz.”

İşyerinde çalışan grev sözcüsü Tuncay Karacan ise var olan sömürü düzenine başkaldıran insanlarla beraber olduklarını, emeklerinin karşılığını istediklerini, direnişin emekçinin hakkını getireceğini söyledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu