Güncel

PKK’li ve PAJK’lı tutsaklar açlık grevine başlıyor

PKK’li ve PAJK’lı siyasi tutsaklar, PKK lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridi protesto etmek için açlık yarından itibaren grevi başlatacaklarını duyurdular.

H.Merkezi: Hapishanedeki siyasi tutsaklar, yarından itibaren açlık grevi eylemi başlatıyor. PKK ve PAJK’lı tutsaklar adına açıklama yapan Deniz Kaya, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması için 27 Kasım’dan itibaren 10 günlük dönüşümsüz açlık grevi eylemi başlatacaklarını duyurdu.

“Önderliğimiz bizim nefesimiz ve özgürlük ruhumuzdur. Bu insanlık dışı tecride dayanacak sabrımız kalmadı” denilen açıklamada, açlık grevine dair şu ifadeler kullanıldı: “Önderliğimize yönelik tecridi kırmak tek talebimizdir. En kısa zamanda bu eylemimiz çok farklı, daha radikal bir durum alacaktır. ‘Bizler yaşamı uğuruna ölecek kadar seviyoruz’ diyen zindan direniş kültürünün ardılları olarak yeni bir direniş sürecine giriyoruz. Bu süreçte bütün demokrat aydın ve insanım diyen herkesi bu eylemimize karşı duyarlı olmaya çağırıyoruz. Türkiye ve Kürdistan’da yaşanan halklarımızı bu eylemin etrafında kenetlenmeye çağırıyoruz. Bizden herhangi bir açıklama gelmeden bütün zindanlardaki yoldaşlarımız bu eyleme devam edecektir. Hasta ve yaşlı yoldaşlarımız bu eylemden muaf tutulmalı.”

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu