Güncel

Pınar Aydınlar Agos’u ziyaret etti

İstanbul: Seçimlere sayılı günler kala Halkların Demokratik Partisi (HDP) adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor. HDP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayı Pınar Aydınlar, seçim çalışmaları çerçevesinde bugün Agos Gazetesi’ni ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette seçim süreci üzerine sohbetler edildi.

Öğle saatlerinde yapılan ziyarette, beraberindeki HDP heyetiyle birlikte gelen Pınar Aydınlar, yaklaşan seçimlere dair sohbet ederek, halklar arasında köprü kurmanın önemini ve HDP’nin bunun vesilesi olduğunu aktarırken “Ermeniler ve Aleviler birbirlerine çok benziyor” dedi.

 

“Halklar arasında köprü kurmak zor ama önemli”

Yapılan sohbette güncel pek çok olaya değinilirken genel olarak CHP ile Gülen Cemaati arasındaki yakınlaşma değerlendirildi ve seçimler üzerine yorumlar yapıldı.

HDP’nin bir önceki yıla göre oy oranlarının yükseldiğine değinilen konuşmalarda, AKP-CHP gibi düzen partilerinin ise oy oranlarının gerilediği değerlendirildi.

Agos gazetesi Yayın Yönetmeni Rober Koptaş ise sohbet sırasında, siyaseten HDP ile yakınlaşma çabasının Ermeni toplumu içerisinde çeşitli eleştirilerle karşılansa da halklar arasında köprü kurma çabasının zor olsa da değerli bir çaba olduğunun altı çizilerek seçim sonuçları ne olursa olsun başarılı olduğu ifade edildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu