GüncelManşet

Pınar Aydınlar’a Ali İsmail soruşturması

H. Merkezi: Gezi İsyanı sırasında Eskişehir’de darp edilerek katledilen Ali İsmail Korkmaz’ın Kayseri’ye taşınan son duruşmasında yaşanan arbede nedeniyle sanatçı Pınar Aydınlar’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi hakkında soruşturma açıldığı öğrenildi.

Gezi İsyanı sırasında Eskişehir’de polis ve sivil faşistler tarafından dövülerek katledilen üniversite öğrencisi Alis İsmail Korkmaz’ın davası, “toplumsal infial tehlikesi” nedeniyle Eskişehir’den Kayseri’ye taşınmış ve 3 Şubat günü duruşması görülmüştü.

Bu duruşmaya katılanlar, mahkeme salonuna giren sivil giyimli ve silahlı bir kişiyi tespit etmiş ve mahkeme salonundan çıkarmışlardır. Sonrasında ise bu kişinin jandarma astsubayı olduğu ortaya çıkmış ve mahkeme salonuna alınmayan yüzlerce kişi bu durumu protesto edince polis tarafından saldırıya uğramıştı.

 

Soruşturma başlatılmış!

Duruşmaya giderek Ali İsmail davasını takip edenlerden biri olan sanatçı Pınar Aydınlar, bu olayın ardından geçtiğimiz günlerde Kağıthane Karakolu’na ifade vermesi için çağrılınca Kayseri Cumhuriyet Savcılığı tarafından yaşananlara ilişkin soruşturma başlatıldığı açığa çıktı.

Henüz ayrıntılı olarak soruşturmanın içeriği öğrenilemese de soruşturmada aralarında Aydınlar’ın da bulunduğu çok sayıda kişinin isminin geçtiği ve soruşturmanın “memura mukavemet ve görevini yaptırmama için direnme“, “kamu malına zarar verme” gibi suçlamalarla yapılan başvuru neticesinde başlatıldığı öğrenildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu