Güncel

Polis Saldırısına Uğrayan Öğretmene Soruşturma

 

H.Merkezi: Adana’da Rüşvet Operasyonlarını protesto etmek için yapılan yürüyüşte polis saldırısına uğrayan Eğitim-Sen üyesi öğretmen Güven Boğa’ya adli ve idari soruşturma açıldı.

26 Aralık günü KESK, TTB, TMMOB tarafından organize edilen yürüyüşe katılan Eğitim-Sen üyesi Güven Boğa, yürüyüşe izin vermeyen polisin saldırısı sonucu yaralanmıştı. Yaralanan öğretmen Boğa; Cumhuriyet Savcılığına başvurmuş ve konu ile ilgili olarak İHD Adana Şubesi’nde darp raporunu da kamuoyu ile paylaştığı bir basın toplantısı düzenlemişti.

Polise dair yaptığı şikâyetin sonuçlanmasını bekleyen öğretmen Güven Boğa, soruşturma bitmeden Adana İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne çağırılarak “yasadışı yürüyüş organize etmek” suçlamasıyla hakkında açılan soruşturma çerçevesinde ifadesi istendi.

Aynı gün İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de çağırılan Boğa; hakkında polis soruşturmasına ek olarak idari soruşturma da açıldığını ve ifade vermesi gerektiğini öğrendi.

Yaşananlarla ilgili olarak; yürüyüş sıraasında polis saldırısı sonucu yaralandığını ve darp raporu aldığını ancak adli ve idari soruşturmanın kendisine açıldığını belirten Güven Boğa; “Sanki mağdur değilmişiz gibi açılan soruşturmayı şiddetle kınıyorum” dedi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu