GüncelManşet

Polis YDG Okurunu Kaçırdı!

H.Merkezi. YDG yaptığı bir açıklama ile bir okurlarının polis tarafından kaçırıldığını duyurdu.

Açıklama şöyle:

İzmir de liseli YDG okurunu 25.12.2013 tarihin de sabah saatlerin de okuluna giderken sivil polisler tarafından önü kesilerek “Bakar mısın, Gel buraya “ denilerek durdurulmak istenmiştir. Okurumuzu zorla polis arabasına alan sivil polisler okurumuzun suratını ve boynunu darp etmiştir.

Okurumuz daha sonra bir saat kadar Bozyaka Terörle Mücadele de hukuksuz bir şekilde gözaltın da tutulmuştur. Gözaltındayken polisin birkaç fotoğraf gösterip ”bunları tanıyor musun, kendi aranızda neler konuşuyorsunuz, konferansa gidecek misin” gibisinden sorular sorulmuştur. Hiçbir gözaltı kaydı yapmayan polis; “seni böyle alırız. Ne annenin, babanın ne de arkadaşlarının haberi olmadan ölürsün” diyerek okurumuzu bırakmıştır.

Buradan İzmir Emniyeti’ne bir kez daha sesleniyoruz örgütlü mücadeleyi, devrimcileri yıldıramayacaksınız. Sizlerin baskılarınıza, gözaltlılarınıza, tutuklamalarınıza boyun eğmeyeceğiz. Tarihimizden aldığımız güçle daha fazla örgütleneceğiz. Tıpkı geçmişte ve günümüzde bize miras bırakılan devrimcilikten öğrendiğimiz gibi. Tıpkı gezi direnişinden öğrendiğimiz gibi.

Sizi tanımıyoruz! Sizin yasalarınızı, nizamınızı, kuvvete dayanan yetkinizi tanımıyoruz!

Gözaltılar, tutuklamalar, baskılar bizi yıldıramaz!

Yaşasın örgütlü mücadelemiz!

Şan olsun 8. Konferansımıza!

İZMİR YENİ DEMOKRAT GENÇLİK  

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu