Kadın

PSAKD 1 Mayıs Mahallesi’nde Etkinlik Gerçekleştirdi

H.Merkezi: Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ataşehir Şubesi Kadın Komisyonu 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için bir etkinlik düzenledi.

1 Mart günü 1 Mayıs Mahallesi Boğazören Derneği’nde yapılan etkinlik saat 18.00’da başladı. Etkinlikte ilk olarak 8 Mart’tan bugüne katledilen kadınlar için ve tüm devrim şehitleri için saygı duruşu yapıldı. Saygı duruşunun ardından 8 Mart’ın tarihçesini ve kadın mücadelesini anlatan bir sinevizyon gösterimi yapıldı.

Daha sonra PSAKD yönetim kurulu adına Satı Meşe bir konuşma gerçekleştirdi. Meşe konuşmasında Alevi kadınlarının sorunlarına değinerek, bu sorunları çözmenin mücadele etmekten geçtiğini belirtti. Mahallede kadınların sorunlarının çözümüne dair, kadın sığınma evleri, toplum merkezinin geliştirilmesi, kadınlara iş imkanı sağlanması gibi bir dizi talep sıralanarak tüm kadınları 8 Mart’ta alanlarda olmaya çağırdı.

Satı Meşe’nin konuşmasının ardından Aynur Haşhaş sahne aldı.

HDP Ataşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Av. İnci İncesağır da geceye katılarak mesaj gönderdi. İncesağır kadınları birlikte mücadele atmeye çağırdı.

Mesajların ardından Kadın Komisyonu’ndan Filiz Çakmak 8 Mart’ın tarihçesini anlatan bir konuşma yaptı ve devamında PSAKD semah ekibi sahne aldı.

Semah ekibinin sahne almasının ardından ise tiyatro gösterimi gerçekleşti.

Etkinlik Meltem Şahin ve Gülcan Candemir ve Emrah Atalay’ın ezgileriyle sonlanan etkinliğe katılımın yüksek olması dikkat çekiciydi. 1 Mayıs Mahallesi’ndeki devrimci demokrat kurumların yanı sıra, bizler de Yeni Demokrat Kadınlar olarak etkinliğe katıldık.

 

(1 Mayıs Mahallesi YDK)

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu