Güncel

PŞTA: Ali Kaypakkaya’yı Asla Unutmayacağız!

Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya’nın babası, devrimci ve komünistlerin kadim dostu Ali Kaypakkaya’yı kaybettik.

Başta; Kaypakkaya ailesi olmak üzere, halkımızın ve 40 yıldır onun ayak izlerine basarak yürüyen yoldaşlarının başı sağ olsun.

Ne mutlu ki bize İbrahim Kaypakkaya gibi komünist bir öndere, onun ideallerine ve manevi değerlerine sahip çıkmaktan asla geri durmayan bir şehit babasına, Ali Kaypakkaya’ya sahibiz.

O; ‘73 18 Mayıs’ında işkencede katledilen oğlunun cansız bedenini faşist cellatların elinden aldığı günden, yaşamının son anına kadar Önder yoldaşı kaybetmenin derin acısını hep yüreğinde taşıdı. Oğlunu katledenleri lanetlemekten, İbrahim Kaypakkaya’nın komünist kişiliğini ve mücadelesini halka ve yoldaşlarına anlatmaktan bir an olsun geri durmadı.

Komünist kişiliğin İbrahim Kaypakkaya yoldaşta vücut bulmasında emeği gecen Ali Kaypakkaya, oğlunun yarattığı değerleri sahiplenme ve her fırsatta bunu İbrahim’in yoldaşlarına taşıma konusunda tüm şehit ailelerine örnek ve yol gösterici oldu.

Her devrimci şehit ailesi gibi onurlu bir yaşam süren Ali Kaypakkaya, uzun süredir boğuştuğu sağlık sorunları nedeniyle ne yazık ki aramızdan ayrıldı.

Bugün burada, Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya yoldaşın mezarının yanı başındayız. Çünkü Ali Kaypakkaya’nın vasiyetiydi oğlunun yanı başında olmak. İbrahim Kaypakkaya’nın cellatlar tarafından parçalanan bedenini Amed zindanlarından alıp Çorum’a getirirken de ve her 18 Mayıs’ta yoldaşlarının yaptığı mezar anmalarına katılırken de hep oğlunun yanındaydı. Ve sonsuza dek İbrahim Kaypakkaya’nın yanında olmak ise O’nun en büyük isteğiydi.

“Ölümsüz bir önderin”, Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya’nın takipçileri, ardılları olarak Ali Kaypakkaya’yı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyor, ailemizin acısını yürekten paylaşıyoruz.

Ali Kaypakkaya’yı saygıyla anıyor ve O’nu asla unutmayacağımızı bir kez daha haykırıyoruz.

PARTİZAN ŞEHİT VE TUTSAK AİLELERİ

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu