GüncelManşet

Pülümür yolunda bomba ihbarı, Kutudere’de silah sesleri…

Dersim: Geçtiğimiz günlerde PKK tarafından kesilerek TIR’ların yakıldığı Pülümür yolundaki araçlarda zaman düzenekli bomba olduğu iddiası ile asker ve özel harekatın yola çıktığı belirtiliyor.

Geçtiğimiz günlerde Dersim-Erzingan yolunu (Pülümür yolu) kesen PKK gerillaları, çevrede toplananları uzaklaştırmış ve durdurdukları TIR’ları ateşe vermişti. Halkı TIR’lara yaklaşmaması konusunda uyaran gerillaların bu uyarısının ardından halk bu yolu kullanmamaya başlamış ve bir süre sonra da Genelkurmay da açıklama yaparak yolu kapattığını açıklamıştı.

Bugün (4 Ağustos) asker ve özel harekatın yakılan TIR’larda zaman düzenekli bomba bulunduğu ihbarı ile bombayı imha etmek amacıyla Pülümür yoluna doğru yola çıktığı bilgisi elimize ulaştı.

 

Kutudere’de silah sesleri

Ayrıca bölgedeki okurlarımızdan aldığımız bilgilere göre dün gece (3 Ağustos) Kutudere Karakolu civarında silah ve bomba seslerinin duyulduğu, havan toplarının atıldığı belirtiliyor. Askeri helikopterlerin de gece boyu uçuş yaptığı bölgenin yakınlarına şu saatlerde asker tarafından kimsenin yaklaştırılmadığı gelen bilgiler arasında.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu