GüncelManşet

(Foto)Pulur’ da Kaypakkaya anması!

Dersim: Dersim Pulur’da (Ovacık) 18 Mayıs günü yapılan bir piknikle İbrahim Kaypakkaya ve Mayıs ayı şehitleri anıldı.

17 Mayıs günü saat 12.30’da Pulur’un Yeşilyazı köyünde yapılan piknikte, İbrahim Kaypakkaya anması yapıldı. Saat 11.30’da Turistik Hotel önünde toplanan kitle yaptığı uzun bir araç konvoyuyla Yeşilyazı köyüne giderek bir anma etkinliği gerçekleştirdi. Köyde toplanan kitle, yapılan piknik sonrası başta İbrahim Kaypakkaya olmak üzere tüm Mayıs ayı şehitleri için saygı duruşu yaptı. Saygı duruşu sonrası BDP, EMEP, Ovacık Gençlik İnsiyatifi ve Partizan’ın yaptığı konuşmaların ardından müzik dinletisi ile anma etkinliği sona erdi.
Pulur’da (Ovacık) saat 17.30’da Partizan yaptığı bir yürüyüşle İbrahim Kaypakkaya ve Mayıs ayı şehitlerini andı. Turistik Hotel önünde toplanan kitle, Ovacık belediyesi önüne yürüdü.Yürüyüş boyunca sık sık “Önderimiz İbrahim, İbarhim Kaypakkaya” “Devrim şehitleri ölümsüzdür” sloganları atıldı.”

Belediye önünde yapılan bir basın açıklaması ile İbrahim Kaypakkaya’nın mücadelesi ve yaşamına değinilip, İbrahim Kaypakkaya’nın programatik görüşlerinin bugünde güncelliğini koruduğuna değinilerek Mayıs ayı şehitleri anıldı.

[widgetkit id=701]

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu