Gençlik

Pulur’da Soma için eylemler sürüyor

Dersim: Yüzlerce insanın ihmaller dizisi yüzünden can vermesine sebep olan faşist TC’nin sömürü, zulüm ve katliam tarihine bir yenisini daha eklemiştir. Bu katliamla bir kez daha gördük ki; bu ülkede ekmek almaya giderken öldürülen çocuklar “TERÖRİST” ilan edilirken 15 yaşında sigortasız çalışarak iş cinayetleriyle öldürülenler “KADER KURBANI” olarak anılmaktadır.

Dersim Pulur’da Soma’da katledilen işçi kardeşlerimiz için Partizan, EMEP, BDP, DHF, Halk Cephesi vd. kurumların, Ovacık MYO öğrencilerinin ve halkın yoğun katılımıyla Soma’da devlet eliyle işlenen katliam yürüyüş yapılarak protesto edildi.

Yürüyüş sırasında “Katil devlet hesap verecek”, “Kader değil, katliamdır”, “Soma’nın katili patron-ağa devleti” vb. sloganlar atılarak kaymakamlık önünde toplanan kitle tüm kurumlar adına yapılan ortak basın açıklamasının ardından alandan ayrıldı.

 

“Bu okul boykotta”

Alana “Canımız çok yanıyor. Neden diye sorma, bu okul boykotta” yazılı Ovacık MYO imzalı pankartla gelen üniversite öğrencileri okulda 3 günlük boykot olduğunu belirterek sloganlarla yürüyüş yaparak okula gittiler. Okulda oturma eylemi yapan öğrenciler pankartı okulun girişine asarak eylemi sonlandırdı.

 

Ovacık Partizan

 

[widgetkit id=670]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu