Güncel

Pulur’da yerel seçim paneli

Dersim: Partizan’ın çağrısıyla Pulur’da belediye salonunda yerel seçimlerde Partizan’ın tavrını ve Devrimci Güç Birliği’nin içinde neden yer alındığını anlatan panel gerçekleştirildi.

Panel, Dersim’de şehit düşen 5 kadın yoldaşın nezdinde devrim ve demokrasi şehitleri için yapılan saygı duruşu ile başladı. Partizan adına yapılan konuşmada, “İçerisinden geçtiğimiz süreç aynı zamanda düşmanla hesaplaşma günüdür. Biz bu süreci Gezi’de açığa çıkan ‘Birleşe birleşe kazanacağız’ sloganını yaşamda pratiğe geçirme, ete kemiğe büründürme noktasında ele almaktayız. Bu süreci biz ülkede devrimden demokrasiden yana olan bütün güçlerle birlikte örme kararı verdik. Dersim bu sürecin kilit noktalarından biriydi. Gezi’de açığa çıkan bu gücün Demokratik Halk Devrimine yönelmesi, Demokratik Halk İktidarlarının oluşması için BDP, EMEP, HDP, ESP ve PARTİZAN olarak birlikte hareket etme kararı aldık ve Mustafa Sarıgül’ü ortak aday gösterdik” ifadeleri ile yerel seçimler tavrını açıkladı. 

Yerel seçimlere Partizan’ın bakışının da özetlendiği konuşmada, düşmanla hesaplaşmanın tek ve esas yerinin seçimler olmadığının ancak önemli mevzilerden biri olduğunun altı çizildi.

Pulur halkının, sadece seçimlerde oy vererek sürece katılımının eksik olacağını, seçimlerden önce ve sonra da kendi iradesinin yansıtıldığı bir yerel yönetim oluşturulması gerektiği söylendi. Panelde ayrıca, şu an belediye başkanı olan ve Devrimci Güç Birliği’nin ortak adayı Mustafa Sarıgül, bir konuşma gerçekleştirerek öncelikle bu sürece Partizan’ın katılımını değerli bulduklarını söyleyerek, önümüzdeki süreçte yeniden seçildikleri durumda eksikliklerin giderilerek daha güçlü bir belediyecilik yapılacağını ifade etti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu