Güncel

“15 Şubat komplosunu kınıyoruz”

 

Kartal: BDP Kadıköy Gençlik Meclisi Abdullah Öcalan’ın Türkiye’ye getirilişinin 15’inci yıldönümü nedeniyle Kadıköy’de bir  yürüyüş düzeneyerek protesto etti.
BDP Kadıköy İlçe Örgütü, Abdullah Öcalan’ın Türkiye’ye getirilişinin 15’inci yıldönümünü protesto etmek amacıyla Kadıköy Altıyol’da bir araya geldi.

Kitle “15 Şubat komplosunu kınıyoruz” yazılı pankartı arkasında bir araya gelerek Kadıköy İskele Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti. Kitle yürüyüş boyunca sık sık, “Be Serok jiyan na be”, “Öcalansız dünyayı başınıza yıkarız” sloganlarını attı.

İskele Meydanı’na gelindiğinde ise burada bir açıklama gerçekleştirildi. Açıklamayı BDP Kadıköy İlçe Örgütü yöneticisi Kahraman Özgün yaptı. Özgün, “Tarihsel dayanakları ve küresel boyutları var. Komplo doğrudan küresel kapitalist sistem ile bağlantılıdır. Uluslararası komplo imha ve inkar sisteminin küresel düzeyde çok kapsamlı ve planlı bir saldırısıdır” dedi. Özgün, “Dolayısı ile Kürt soykırımını öngörüyor. Kürt varlığının ve demokratik gelişimin küresel kapitalizmin Ortadoğu’daki çıkarlarının önünde engel oluşturma, o çıkarlara zarar verme durumunu ortadan kaldırmayı hedefliyor. Bunu bilelim” diyerek açıklamayı sonlandırdı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu