Güncel

“Berfo Anaya Sözümüz Var!”

Amed:12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra gözaltına alınan ve kaybolan oğlunu 33 yıldır bulmak için mücadele eden ve geçen yıl yaşamını yitiren Berfo Ana’nın mücadelesini ve yaşamını anlatan belgesel gösterimi Amed’de yapıldı.
Belgeselin gösterimine Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayı Gültan Kışanak, BDP Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Bektaş, Kayapınar Belediye Başkan Vekili Mahmut Dağ, Başkan Yardımcısı Aynur Yılmaz ve kayıp yakınlarıda katıldı.
Gösterimin ardından konuşan Eşbaşkan adayı Gültan Kışanak: “Bu coğrafyada binlerce ailenin yaşadığı bir dramı ve acıyı Berfo Ana şahsında bir kez daha yaşadık. Berfo Ana kayıp yakınlarının sembolü oldu. Aynı acıyı ve kederi yaşayan insanımızın sesi ve soluğu oldu.. Berfo Ana son nefesine kadar kayıp çocuğunun kemiklerini istedi. Şimdi bu isteğini yerine getirmek ve kaybedenlerden hesap sormak için söz veriyoruz. Gözaltında kayıpları devletin en çirkin ve korkunç yüzüdür. Bu belgeselle Berfo Ana şahsında bu teşhir edildi ve tarihe not düşüldü’’ dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu