Dünya

“Greif İşçileri Yalnız Değildir!”

Zürih: Hadımköy Greif fabrikasında çalışan işçilerin 2 Aydır süren direnişine, 10 Nisan tarihinde yüzlerce cevik kuvvet polisler tarafından saldırılarak 91 işçi gözaltına almış ve onlarca işçide yaralanmıştı.

Bu gelişmenin akabinde Avrupa’daki demokratik göçmen kurumlar çeşitli ülkelerde dayanışma eylemleri örgütledi. Örgütlenen bu eylemlerin bir taneside, 11 Nisan 2014 tarihinde Zürih şehrinde gerçekleştirildi.

İsviçre Demokratik Güç Birliği (İTİF, İGİF, FEKAR, İDHF, İABF) olarak  TC.  Zürih Konsolosluk önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

“Greif işçiler yalnız degildir” sloganı eşliğinde basın açıklaması okundu. Yapılan acıklamada, ”Greif işçilerine yapılan saldırıyı nefretle kınıyoruz“ diyerek başlayan açıklama „Bu gün işçi ve emekçilerin insanca yaşam için öne sürdükleri taleplerine sıfır zamla karşılık veren AKP hükümeti, işçi ve emekçilere yönelik köleliği dayatırken, kendi şürekâsına her türlü devlet olanaklarını peşkeş çekmeye devam etmektedir “ denildi.

Okunan basın metni, “İsviçre Demokratik Güç Birliği olarak; Greif işçilerinin direnişini selamlıyor, işçilerin haklı ve meşru mücadelesinin yanında olduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz.“ cümleleri ile sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu