Güncel

“Kararımız kesindir okulumuz bizimdir”

 

Kartal: Acıbadem Dayanışması, Acıbadem Mahallesi’nde bulunan Ahmet Sani Gezici Lisesi’nin yıkım kararına karşı dün akşam bir yürüyüş düzenledi.

Fikirtepe’ye taşınmak istenen Ahmet Sani Gezici Lisesi’ni önünde bir araya gelen kitle “Acıbadem’de çocuklarımızı göndereceğimiz devlet lisesinin kalmadığını biliyor musunuz?” yazılı pankartı arjasında Koşuyolu’na yürüdü.

Koşuyolu’nda sona eren yürüyüşün ardından bir açıklama okundu. Açıklamayı  Cemile Aluç okudu.  Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okulun taşınmasına ilişkin gerekçesini, “meslek lisesi atölyelerini kullanacak öğrencinin bulunmaması” olarak açıkladığını ifade eden Aluç, “O zaman bu taşınma telaşının eğitim koşulları ile açıklanabilecek hiçbir tarafı bulunmamaktadır. Öğrencilerimiz ve velilerimiz eğitim ile ilgili hiçbir gerekçeyle açıklanamayacak sebeplerle mağdur edilmektedir” dedi.

Ardından açıklamaya şöyle devam edildi; “Gezi direnişi sonrasında yaşanan uyanış, geniş kesimlerde yeniden bir özgüven yaratmıştır. AKP kendi çalıp kendi oynadığı bal günlerinin sonuna yaklaştığının farkındadır. AKP ve sevgili müteahhitleri giderayak mahallemize de bir çentik atmak istemektedirler” diye konuştu. “Bu okulu bize rağmen kimseler buradan taşıyamaz” diyen Aluç, mahallenin yağmalanmasına geçit vermeyeceklerini söyledi.

Eylem “Kararımız kesindir okulumuz bizimdir”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Mahalleme dokunma”, “Okuluma dokunma” sloganları ile sonlandı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu