Güncel

“Kızlı erkekli terör örgütü evleri”

H. Merkezi: Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Denizli’de şahit olduk, kız öğrencilerle erkek öğrenciler aynı evde kalıyor, bu muhafazakar yapımıza ters” şeklindeki açıklamasının ardından başlayan tartışmaya Başbakan Erdoğan’ın siyasi başdanışmanı Yalçın Akdoğan, olayı daha da boyutlandırarak katıldı.

Akdoğan’ın Twitter’deki hesabından; Erdoğan’ın ‘ağzından kaçırdığı’ açıklamalara gelen tepkiler üzerine konunun saptırıldığını savunurken, sorunun kayıt dışı apartlarla ve bu apartların ‘illegal örgütler’ tarafından kullanılma ihtimaliyle ilgili olduğu açıklamasını yaptı.

Açıklamanın tamamı şöyle:
“Ev, Otel, yurt, pansiyon statüsünde olmayan, herhangi bir mevzuata ve kontrole de tabi olmayan bazı yerler öğrenci barındırmaktadır. Kayıt dışı ve denetim dışı ticaret yapan apart türü bu yerler öğrenciler açısından da bir kısım sorunlar üretmektedir. Mesele budur. Öğrenci evlerinin hukuki durumu ve statüsü bellidir. Bahsi geçen apartlar kayıt dışı olduğundan illegal örgütlerce istismar edilebilmektedir.Öğrenci evlerine yönelik hedef saptırmalar da çok yanlıştır. Konu izinsiz apartlardır”

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu