Güncel

QSD: Avesta’nın fedai ruhu direniş kimliğimiz olacak

H. Merkezi:  QSD Türk devletinin Efrîn işgaline karşı fedai eylem gerçekleştiren YPJ savaşçısı Avesta Xabur için açıklama yaptı. QSD Avesta, Türk devleti ve El-Nusra çetelerine karşı vermiş olduğumuz direnişin kimliği olacaktır. Yolunun takipçisi olacağız ve başarıya ulaşacağız” dedi.

Demokratik Suriye Güçleri (QSD) Genel Komutanlığının, işgalci Türk devletine karşı fedai eylem gerçekleştiren Kadın Savunma Birlikleri (YPJ) savaşçısı Avesta Xabur için yapmış olduğu açıklama şöyle:

Türk ordusunun El Kaide ve Cephet El-Nusra çeteleriyle birlikte Efrîn halkına saldırdığı ortaya çıkmıştır. Güçlerimiz bunlara karşı omuz omuza savaşıyor ve bölgeyi savunuyor. Savaşçımız Avesta Xabûr da işgalci Türk ordusunun bir tankına yönelik fedai bir eylem gerçekleştirdi. Avesta eylemiyle, düşmanın tanklarından korkmadığımızı göstermiştir.

 

YPJ savaşçısı Avesta Xabûr, Efrîn kentindedir. YAT üyesidir. Kuzey Suriye’de birçok terör örgütü DAİŞ’in birçok gizli hücresine yönelik geliştirilen operasyonlara katılmıştır. Avesta taburuyla birlikte Rakka ve Dêrazor hamlelerine katılmıştır.

 

Türk ordusu ve ona bağlı El-Nusra çetelerinin Efrîne yönelik saldırılarıyla birlikte Avesta Xabûr Çağın Direnişine katıldı ve Cindirêsê’ye bağlı Hemam köyü cephesinde yer aldı.

 

27 Ocak günü Türk ordusu ve çeteleri El-Nusra ile birlikte Hemam cephesine yoğun bir şekilde saldırdı ve bölgede şiddetli bir çatışma yaşandı. Şehit Avesta da bu çatışmalar boyunca kahramanca savaştı. İşgalcilere ve teröristlere karşı fedai bir eylem gerçekleştirdi. Onun fedai ruhu halkların işgalcilere karşı verdiği direnişin ruhu olacak.”

Avesta Xabûr’un direnişlerinin kimliği olacağını belirten QSD “ Avesta, Türk devleti ve El-Nusra çetelerine karşı vermiş olduğumuz direnişin kimliği olacaktır. Yolunun takipçisi olacağız ve başarıya ulaşacağız” diyerek Avesta Xabûr’un fedai eylem çizgisine sahip çıkacağının kararlığını ortaya koydu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu