Güncel

“Siz kafir misiniz?”

Bursa: Erkek egemen sistem kadına yönelik politikalarına yaşamın her alanında devam ediyor. Bu politikaların örneklerinden biri de Bursa Osmangazi ilçesi İnönü Ortaokulu’nda yaşandı.

Ortaokulun müdür yardımcısı  olarak görev yapmakta olan kişi, teneffüs esnasında erkek arkadaşı ile  aynı sırada oturan kız öğrenciye hitaben “Siz kafir misiniz ? Kendinizi New York sokaklarında mı sandınız ? Hayat kadını mı olacaksınız ?” sözlerini kullandı. Müdür yardımcısının bu tutumu Eğitim-Sen Bursa Şubesi tarafından suç duyurusu yapılarak protesto edildi.

Bugün Adliye binası önünde toplanıp basın açıklamasını gerçekleştirerek suç duyurusunda bulunan Eğitim-Sen üyeleri adına açıklamayı Şube Başkanı Güney Özkılınç yaptı. Özkılınç açıklamada “Türkiye’de uzun yıllardır devlet ve hükümetler tarafından izlenen ‘’Türk-İslam’’ sentezci ve ‘’tek din, tek mezhep’’ anlayışına dayalı olarak hayata geçirilen politikalar, önce çocuklarımızı sonra bütün toplumu tek tipleştirmeyi amaçladı . Toplumdaki din, dil, kültür, etnik kimlik ve inanç farklılıklarını zenginlik olarak görenler, otoriter, piyasacı, ve muhafazakar politikalara karşı çıkanlar ise inanç istismarcıları tarafından sürekli dinsizlikle suçlandılar.’’ dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu