GüncelManşet

“İstanbul halkı çılgın değil”

İstanbul: 22 Aralık İstanbul Kent Mitingi Sekretaryası, “Artık Yeter! Yağmaya Karşı Haydi İstanbul’u Savunmaya” şiarıyla Kadıköy’de yapılacak mitinge ilişkin TMMOB Makine Mühendisleri Odası’nda basın toplantısı düzenlendi.

Basın toplantısına miting sekretaryasından Çiğdem Çidamlı, 3. Köprü Yerine Yaşam Platformu üyesi Zerrin Bayraktar ve Kent Hareketleri’nden Çiğdem Şahin katıldı.

“Ayağa kalkıyoruz !”

Basın açıklamasını okuyan Çidamlı,”Şehrimizle birlikte yaşamımızın her alanına, kazanılmış haklarımıza ve insanca yaşama olanaklarımıza karşı yıllardır sürdürülen saldırılar karşısında İstanbul halkına saygı gösterilmesini isteyerek ayağa kalkıyoruz” dedi.

İstanbul halkı olarak, yağma ve talanın hesabını sormaktan asla vazgeçmeyeceklerini ifade eden Çidamlı, İstanbul’a ve kentlere karşı suç işleyen bütün yetkililer, bakanlar ve belediye başkanlarının derhal istifa etmesini istedi.

Çidamlı,”Bütün İstanbul halkını, şehrimize, doğamıza, yaşam alanlarımıza, çocuklarımızın geleceğine ve bu haklı taleplerimizi haykırdığımız Gezi isyanımız sırasında ölen, yaralanan, gözü çıkartılan, tacize uğrayan, gözaltına alınıp tutuklanan bütün kardeşlerimizle paylaştığımız ‘Bizim İstanbul’umuzu’ yaratma hayaline sahip çıkarak, 22 Aralık Pazar günü Kadıköy Meydanında buluşmaya çağırıyoruz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

“3. köprü bir rant projesidir”

Çidamlı’nın ardından söz alan 3. Köprü Yerine Yaşam Platformu Zerrin Bayraktar, 3. köprünün İstanbul için ulaşım projesi ile ilgili alakası olmadığını, aksine bir rant projesi olduğunu söyledi.

Fatih Belediyesi ve Çalık gurubundan ortak sermaye!

Bayraktarın ardından Çiğdem Şahin konuştu, dün sabah İstanbul’da gerçekleştirilen operasyona değinerek; para ve sermayenin biriktiği yerde yolsuzluğun ortaya çıktığını ifade ederken, Fatih Belediyesi’nin seçilmesinin tesadüf olmadığını, Fatih Belediyesi’nin Çalık grupla olan ilişkisine vurgu yaptı.

Ardından açıklama “Artık Yeter! Yağmaya Karşı Haydi İstanbul’u Savunmaya “ ve hesap sormaya” sözleri ile sona erdi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu