Gençlik

“Taş atmak yasak da tecavüz serbest mi?”-Videolu haber

Eskişehir Halkların Demokratik Kongresi Gençliği 13 Mart Salı günü saat 12.30’da tutuklu öğrenciler ve Pozantı Hapishanesinde çocuklara uygulanan cinsel istimara karşı Yunus Emre Kampüsü KYK’dan yemekhaneye doğru bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Yürüyüşte öğrencilerin elleri kelepçelenirken,  birbirine bağlı iplerle şeytan maskeli temsili devlete verildi. Yürüyüş boyunca yapılan ajitasyonlarda evinde Nazım hikmet’in şiir kitabı bulunan, puşi takan gençlerin dahi tutuklandığa vurgu yapıldı. Yılmaz Güney’in cezaevlerindeki baskıları ve çocuk istismarını konu alan ‘Duvar’ filminin Pozantı’yla beraber devam ettiği söylendi.

Yürüyüş sırasında sıklıkla “Taş atmak yasak da tecavüz yasal mı?“, “Tutsak öğrenciler serbest bırakılsın“, “İnsanlık onuru işkenceyi yenecek” sloganları atılırken “600 öğrenci arkadaşın tutuklu haberin var mı?” şiarlı pankart taşındı. Yapılan basın açıklamasında “Dindar bir gençlik değil; mayasını ’68 kuşağından alan, geleceğini düşünen, sorgulayan, hakkını yedirmeyen gençlik olarak isyankar olacağız” denildi. (Eskişehir Yeni Demokrat Gençlik)

 

video için bakınız:

http://www.focushaber.com/videogaleri/universite-ogrencilerinden-pozanti-protestosu-v-15763

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu