Güncel

“Tehlikeli ” Bölgede Yürüyüş

Almanya hükümetinin tehlikeli bölge ilanı ile gerçekleştirdiği saldırılar protesto edildi.

Hamburg ‘ta 18.Ocak günü;  21 Aralık günü yaşanan olaylar ve “Tehlikeli bölge ” uygulaması ile beraberinde gelişen saldırılar protesto edildi. Çok sayıda devrimci demokrat kurumun organize ettiği yürüyüşe ATIF ‘te katıldı. Binlerce kişinin yürüyüş oldukça coşkulu ve öfke doluydu.

Hamburg’ta eyalet hükümetinin son dönem politikalarının da protesto edildiği yürüyüş esnasın da aşırı derecede güvenlik önlemi alınması dikkat çekici olurken, yürüyüşe katılmayan ama yürüyüşün güzergâhında ikamet eden insanların ilgisi de dikkat çekiciydi.

Feldstr. U / Bahn (Metro) Tren istasyonunu önünde başlayan yürüyüş, ”Tehlikeli bölge” ilan edilen semtlerin sokaklarından geçilerek Rota Flora Alternatif Kültür Merkezi önüne ve orandan da bir gece ansızın boşaltılan Esso Evleri’nin bulunduğu Reperbann’da son buldu.

Yürüyüş boyunca “Herkese kalma hakkı, hiç kimse illegal değildir”, “Rote Flora Kalacak”, “Tehlikeli bölge uygulamasına son” gibi pankartlarda taşındı. Ayrıca Türkiye’deki Gezi İsyanı’na da değinilen açıklamalar yapıldı ve Enternasyonal sloganlar atıldı.  Hamburg’tan Ö.G okuru

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu