Güncel

“Yasadışı Dinleme” Operasyonu: 9 Polis Gözaltında!

H.Merkezi: Başbakan Tayyip Erdoğan’ın balkon konuşmasında “inlerine gireceğiz” diyerek Gülen Cemaati’ni hedef göstermesinin ardından bugün sabah saatlerinde ‘yasadışı dinleme’ şüphesiyle gözaltılar yaşandı. Adana’da gerçekleşen gözaltılarda içlerinde Emniyet Müdrülüğü yöneticileri ile komiserlerinde olduğu 9 kişi arasında Adana Emniyet Müdür Yardımcısı Halil Dağ da var.

17 Aralık operasyonundan sonra İstihbarat Şube Müdürlüğü’nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı’ndan Sosyal Hizmetlerden ve Polisevi’nden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı’na atanan ve daha sonra buradan da Kemal Serhatlı Polis Meslek Yüksek Okulu’na Öğretmen Müdür Yardımcısı olarak görevlendirilen Emniyet Müdürü eski Yardımcısı İsmail Bilgin ile İstihbarat Şube Müdürlüğü’nden Hassa Noktaları Korumalar Şube Müdürlüğü’ne atanan Ertuğrul Yetkin ve 1 komiser ve 5 polis memurunun evine gerçekleşen baskın sonrası, evlerde arama yapıldı.

Yasadışı dinlemelere dair Adana Emniyet Müdürlüğü’nce kurulan özel bir ekip tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda, Kaçakçılıktan Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı görevinden Güvenlikten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı’na atanan Halil Dağ’ın da gözaltına alındığı öğrenildi.

Operasyonu Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ali Doğan’ın yürüttüğü, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un da birkaç kez Adana Emniyet Müdürlüğü’ne giriş çıkış yaptığı ise kamuoyuna yansıyan bilgiler arasında.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu