Manşet

RedHack geri döndü

RedHack Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla geri döndüğünü duyurdu.

H. Merkezi: Uzun bir aradan sonra geri döndüğünü duyuran RedHack, 1997 yılından bu yana ezilen halkların yanında olduğunu bundan sonra da ezilen halkların yanında olacaklarını açıkladı.  “Gezi sürecinde yaşadığımız tüm baskılara, İnterpol’den Europol’e kadar aramamıza, bize destek verenlerin hapse atılmasına rağmen yılmadık” diyen RedHack, “Gezi’nin kaybedişi, ardından gelen kanıksama ve sonra ortaya çıkan ‘eve dönün’ söylemleriyle halkımız pasifize edildi” dedi.

RedHack tek kurtuluşun Gezi’den Cizîr’e (Cizre) Halkların “Yek Vücut” halinde kol kola, omuz omuza,sevgiyle dayanışması olduğunu belirten Redhack Grubu, son nefeslerine kadar bu halk için mücadele edeceklerini artık eskisi gibi hacking yapmayacaklarını bazı şeylerin uzun ama sabır gerektirdiğini söylediler.

 “Devrimi biz yapamayız, çünkü; devrimi biz değil! Halk yapar”

“Bekleyin iyi insanlar” demagojileriyle bizleri beklettiklerinin, algımızla oynadıklarının farkına varmak bir yana, koyun gibi bekledik” denilen açıklamada şöyle devam etti: “Kendine solcu ve devrimci, yurtsever diyenlerin evlerinde oturup Fuat Avni’yi RT ederek ülkenin kurtulmasını beklemenin sonucudur bu günler. Bu ülkeyi R.T.E ile birlikte bu hale getiren “Pensilvanya çetesine” sempati duyanlar, “ittifak kuranlar” yüzünden bugünleri yaşıyoruz. Binlerce belge yayınladık, binlerce eylem yaptık “ama devrimi biz yapamayız, çünkü devrimi biz değil halk yapar. Sizler yapacaksınız!”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu