Güncel

Roboskî’li aileler Berkin’i andı

Gezi İsyanı sırasında Ali İsmail Korkmaz, Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtas , Ahmet Atakan, Lice’de Medeni Yıldırım, katledildiler ve Şimdide Berkin Elvan hayatını kaybetti. Bu katliam AKP iktidarının Gezi direnişi sırasında gaz bombaları TOMA’lar ve her türlü araçlarla demokratik protesto haklarını kullanan kitlenin üstüne insafsızca saldırmasının sonucudur.

Katledilen çocuklardan Ceylan paramparça edildi, Uğur delik deşik oluncaya kadar kurşunlandı, Roboskî’de canla toprağı ayırmak imkansızdı. Tüm katledilen çocuklar aynı soluk fotoğraflarda, aynı mahcup mahzun bakışları doğrultuyorlar bize. Pozları olmaz onların, poz bilmezler onlar. İyi poz verenlerin katliamıdır her çocuk. Hadi yine susun ve deyin ki “gezi olayları öyle büyümese o çocuk ölmeyecekti”. Roboskî Katliamı içinde “onlar kaçakçılardı o nedenle vuruldular dediniz” çocuklarımız için. Onun yanında ayakkabı kutularında paraları kaçıranları ve yıllarca katliam yapmış olanları son bir iki gün içinde serbest bıraktınız.
15 yasındaki minik yüreği tüm geleceği yok olmuşken, siz rahatsız olmayın sizin çocuğunuz 15 yaşında 16 kilo olarak hayata gözlerini yummadı. Siz üzülmeyin sizin çocuğunuz ekmek almaya giderken vurulmadı. Sizin çocuklarınız bugün yine en huzurlu şekilde okula gitti. “Emri ben verdim” diye gururluca haykıran Başbakan olmak üzere hepinizin vicdanı Berkin’imizin 16 kilo ağırlığından bile azdır . Ağırlıklarınızı paralar ile dengelemeye çalışsanız da başaramazsınız. Katlettiğiniz çocukların gözleri hep sizin üzerinizde olacak o güzel tebessümleri ile.

Biz Roboskî ‘den haykırdık ve haykırmaya devam ediyoruz Roboski katliamı için de daha önce de söyledik tüm katliamların faili devlettir ve bir gün mutlaka yaptığı katliamlar için hesap verecektir.
Berkin Elvan bizim de çocuğumuzdur. Biz Roboskî’liler sadece kendi çocuklarımız adına değil tüm katledilen çocuklar adına ve Berkin adına da mücadelemize devam edeceğiz
Roboskî Aileleri ve Dostları adına Jiyan Encu

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu