Güncel

Sakine’lerin Yoldaşları Unutmadı, Unutturmayacak!

Amed:9 Ocak 2013 yılında Fransa’nın başkentinde katledilen üç devrimci kadın bugün Amed’de anıldı. Bağlar/Dörtyol’dan başlayan yürüyüş Batıkent Meydanı’na doğru ilerledi. Yürüyüş sırasında sıklıkla ‘’Jin Jiyan Azadi”, “Şehid namırın’’ sloganları atıldı. Yürüyüşe BDP Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş başkan Adayları Gülten Kışanak ve Fırat Anlı, BDP İl Eş başkanları Zübeyde Zümrüt ve Mehmet Emin Yılmaz, BDP Genel Başkan Yardımcısı ve Hukuk Danışmanı Meral Danış Beştaş, ESP, SKM, Partizan, YDK, HDK, Barış Anneleri, Tuhad-Der gibi kurumlar ve siyasi partilerde katıldı.

Batıkent meydanında toplanan kitleye seslenen Gülten Kışanak: ’’Paris katliamı Kürdistan’ın tarihinin unutulmaz bir sayfası oldu” dedi.

Paris katliamının Kürt halkının özgürlüğüne yönelik yapılmış bir suikast olduğunu söyleyen Kışanak, ” Bu katliamla bizden intikam almaya çalıştılar ama yanıldılar. Onlar bu katliamla lanetli oldular şehitlerimiz bu katliamla ölümsüz oldular. Yapılan suikastla 3 arkadaşımızı katlettiler ama bugün binlerce Sakine, Leyla ve Fidan bayrağı devir aldı. Bu mücadele devam edecek. Bugün hem acımızı hem öfkemizi dile getireceğiz. Arkadaşlarımızın mücadele bayrağını daha da yükseltmek için hepimizin söz vermeliyiz. Sakine’ye Fidan’a Leyla’ya sözümüz olsun, and olsun ki Kürdistan statü kazanacak’’ dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu