Güncel

Sağlık Emekçileri Tıp Bayramında grevdeler

İzmir: Sağlık emekçileri 14 Mart Dünya Tıp Bayramı dolayısıyla sağlıktaki uygulamaları protesto etti.

Sağlıkta dönüşüm ile birlikte ticarileştirilen sağlık sektöründeki uygulamaları protesto etmek isteyen İzmir’deki yüzlerce sağlık emekçisi İzmir İl Sağlık Müdürlüğüne bir yürüyüş düzenledi.

Tıp Bayramında değil grevde olduğunu, daha iyi koşullarda daha nitelikli sağlık hizmeti vermek istediklerini belirten, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ege Üniversite Hastanesi İşyeri Temsilciliği, 9 Eylül Üniversite Hastanesi İşyeri Temsilciliği, Behçet Uz Hastanesi’den Sağlık Emekçileri taleplerinin yazılı olduğu pankartlar arkasında Basmane Meydanında toplandı.

SES öncülüğündeki Sağlık emekçileri bulundukları hastanenin adı yazılı olan pankartlar arkasında, kortejler oluşturarak sağlık Müdürlüğüne doğru sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçti.

Berkin’i unutmayan sağlık emekçileri, “Berkin Elvan onurumuzdur”, “Berkin’i vuranlar memleketi soyanlar” şeklinde sloganlar atarak andı.

Sağlıktaki uygulamaları teşhir eden ajitasyonlar çeken sağlık emekçileri, türkülerle, zılgıtlarla İl Sağlık Müdürlüğüne gelerek burada basın açıklaması yaptı.

Açıklamada, angarya çalışmaya, performans baskısına, niteliksiz sağlık eğitimine, sağlık hizmetinde ödenen katkı paylarına karşı, iş ve işyeri güvencesi, nitelikli sağlık eğitimi ve hizmeti için mücadele ettiklerini, insanca bir yaşam ve insanca bir sağlık hizmeti sunabilmek için mücadeleyi yükseltmeye devam edecekleri dile getirildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu