Güncel

Samsun’da HDP mitingi gerçekleştirildi

Samsun: Samsun’da dün (31 Mayıs) Cumhuriyet Meydanın da Halkların Demokratik Partisi (HDP) seçim mitingi düzenlendi. 

HDP bayrakları ile donatılan alanda sık sık “Biz’ler HDP, Biz’ler Meclise” ve “Yaşasın halkların kardeşliği” sloganları atılırken, mitinge özellikle Tokat, Ordu gibi çevre illerden de katılım gerçekleşti. 

Mitingde konuşma yapan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, 7 Haziran’da birbirinden koparılan bütün halkların kardeşçe, barış isteğiyle kalkacağını belirterek, AKP hükümetinin birbirinden ayrıştırdığı halkları savaş tehdidiyle yaşamak zorunda bıraktığını kaydetti. Coşkunun yüksek olduğu mitingte faşist grupların provokasyonlarına da değinen Yüksekdağ, “Bugün burada olduğu gibi tehdit etmeye çalışanlara, gözdağı vermeye uğraşanlara, o yüreksizlere pabuç bırakmayacağız” dedi. Sloganlarla son bulan mitingin ardından faşist grupların saldırı girişimleri oldu. Saldırıları polis izlemekle yetinmekten öteye gitmedi!

Miting sonrası kitle bir süre daha meydanda kalarak polisin faşist gruplara müdahale etmesini bekledi. Daha sonra otobüslerle alandan ayrılan kitlenin araçlarına taşlı saldırılar yaşandı. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu