Kadın

Samsun’da kadına şiddet uygulayan İbrahim Zarap tutuklandı

Samsun'da boşandığı kadına şiddet uygulayan İbrahim Zarap tutuklandı

Samsun’da İbrahim Zarap isimli bir erkek, sokak ortasında boşandığı kadına şiddet uyguladı.

Olayın ardından sosyal medya üzerinden kadının kardeşi bir paylaşım yaparak, defalarca kez İbrahim Zarap isimli erkekten şikayetçi olduklarını ancak herhangi bir işlem yapılmadığını ifade etti.

Paylaşımda, “Evet bu kez çok yakınımızda bu videodaki kişi benim ablam. O çığlık atan küçücük çocuk benim yeğenim. Ne olur yardım edin. İlk defa değil yüzlerce kez şikayetçi olduk hiç ceza almadı. Videoda sokak ortasında küçücük bi çocuğun önünde öldüresiye dövülen kişi benim ablam” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya kullanıcıları “#ibrahimzaraptutuklansın” etiketi ile tepki gösterdi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İbrahim Zarap isimli erkeğin gözaltına alındığını duyurdu. Twitter hesabından açıklama yapan Gül, “Samsun’da kadına karşı şiddetin en aşağılık örneklerinden birinin sergilendiği olay hakkında soruşturma başlatıldı. Başsavcılık talimatıyla fail yakalanarak gözaltına alındı. Hukuk gereğini yapacak, failin yaptığı yanına kâr kalmayacak” ifadelerini kullandı.

Emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen Zarap, nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından “öldürmeye teşebbüs” suçundan tutuklandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu