Güncel

(Foto)Sana kavgada düşen halkların yiğit çocuklarını getirdik ey Munzur!

 

Gaziden Geziye ölümsüzleşenleri Munzur’da anıyoruz,

Çocuk gülüşün kavgamızda yaşayacak BERKİN,
Bugün çok öfkeliyiz,

Bugün çok hüzünlüyüz,
Ve bugün kavga doluyuz!

Gazi’den Gezi’ye ölümsüzleşenleri anmak, düşenlerimizi Munzur’la buluşturmak için tüm halkımızı Munzur’daki anmaya çağırıyoruz adıyla yaptığımız çağrıya diğer devrimci dost kurumlar ve Ovacık halkının katılımıyla Munzur gözelerinde kitlesel bir anma gerçekleştirdik.

 Programa; günün anlamını belirten kısa bir konuşmanın ardından Berkin Elvan şahsında tüm devrim şehitleri anısına bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. Sonrasında Ovacık Partizan’ın tüm Gezi şehitleri ve Berkin Elvan için kaleme aldığı metin okundu. Ardından yine Ovacık Partizan’ın kaleme aldığı Gazi Katliamının 19. Yıl dönümüyle ilgili metin okundu. Devamında ise liseli gençliğin Berkin Elvan ile ilgili kavga şiirleri okundu.  Açıklama ve şiirlerden sonra  Munzur’un doğduğu yere karanfil atıldı. Ayrıca mumlarla “Berkin Elvan Ölümsüzdür” yazıldı. Etkinliğe katılanlar Gazi’de ve Gezi’de düşenler için Munzur’dan avuçla su içti.

 Etkinlik boyunca kitlenin attığı ; “Bedel ödedik, bedel ödeteceğiz.”, “Dersim faşizme mezar olacak!”,  “Anaların öfkesi katilleri boğacak!”, “Faşizmi döktüğü kanda boğacağız!” vb. sloganlar Munzur’da coşkuyla yankılandı

[widgetkit id=551]

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu