Güncel

Sanatçılar Van için soyundu!

İstanbul: Van depreminin ardından tam iki sene geçti. 2 yıldır ölüme mahkûm edilen depremzedeler için sanatçılar bugün soyunarak depremzedeler için eylem yaptı.

Sanatçılar bugün Galatasaray Lisesi önünde “Van üşüyor” yazılı bez pankartın arkasında müzik enstrümanları ile bir araya gelerek Vanlı depremzedeler için şarkılarını seslendirdi.

Sanatçılar bu eylemi Vanlı depremzedelerin durumuna dikkat çekmek ve daha fazla sessiz kalınmaması gerektiğini vurgulayarak “Bizler Vanlı depremzedeler için bugün buradayız. Depremzedeler 2 seneyi aşkın bir süredir çok zor koşullar altında yaşıyorlar. Vanlı depremzedeler bu kışta bile kalacakları yerler talan ediliyor. Bizlerde Vanlı depremzedeler için soyunuyoruz” diyerek üstlerinde bulunan kıyafetleri çıkartıp “Üşüyor, üşüyor Van üşüyor” sloganlarını attı.

“Van halkını açlıkla, soğukla terbiye etmenize izin vermeyeceğiz!”

Üzerindeki kıyafetleri çıkarmalarının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamayı sanatçı Ferhat Tunç okudu. Tunç “Bine yakın ölü, binlerce yaralı ve enkazın ardından şimdi de birden fazla anlamıyla üşüyen bir gerçekle karşı karşıyayız. Gerçek diyoruz çünkü kaderin, ilahi adaletin değil, olup bitenleri, en başta kâr hırsının tezahürü sayıyoruz. Ven depreminin ardından iki sene geçti. Şu zamana kadar başta barınma sorunları olmak üzere depremzedelerin hiçbir ihtiyacı karşılanamadı. Valilik bir kez daha henüz 10 gün önce bu kış günlerinde depremzedelerden konteynır kentlerini boşaltmalarını istedi” dedi ve ardından depremzedelerin açlık grevine başladığını belirterek “ Bir ülkede depremzedeler açlık grevine başladıysa, siz sorumların her lokmasını haram biliyoruz” dedi. Ardından da Van halkını açlıkla, soğukla terbiye etmenize izin vermeyeceğiz!

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu