Güncel

Sanatçılardan Gülmen ve Özakça’ya kitap kampanyası

H. Merkezi: Sanatçılar, açlık grevi direnişini sürdüren ve tutuklu bulunan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’yla dayanışmak için hapishaneye kitap gönderme kampanyası başlattı.

KHK’yla atıldıkları işlerine iade edilme talepleriyle açlık grevi yapan ve tutuklu bulunan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça için sanatçılar bir kampanya daha başlattı. Aralarında Burhan Sönmez, Ataol Behramoğlu, Ayşe Kulin, Vedat Türkali’nin tiyatro sanatçısı kızı Deniz Türkali, Yılmaz Güney’in eşi Fatoş Güney, Zülfü Livaneli, Enver Aysever, Hasan Öztoprak ve Yaşar Kemal’in eşi Ayşe Semiha Baban gibi isimlerin yer aldığı pek çok sanatçı ve yazar, Gülmen ve Özakça’nın tutuklu bulunduğu hapishaneye kitaplarını gönderecek.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Gülmen ve Özakça’ya gönderilen kitapların hepsinde yazarlarının kendi el yazılarıyla kaleme aldıkları destek mesajları bulunuyor. Merhum yazarlar adına ise destek mesajlarını yakınları kaleme alıyor. Sanatçılar daha önce Gülmen ve Özakça’yla dayanışmak için bir günlük açlık grevi ve işlerine iadeleri ile özgürlüklerini talep eden imza kampanyaları gibi destek eylemlerine katılmışlardı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu