GüncelManşet

Sandık hesaplaşmaları devam ediyor

 

H.Merkezi: Sandıkların açılıp oyların sayılmaya başlaması ile birçok ilde ortaya çıkan elektriklerin kesilmesi, sandıkların değişmesi, 1 fark oyla belediyeler kazanma, okuma yazma bilmeyenler yerine oy kullanma, açık oy kullanmaz zorunda bırakılma şeklinde süren dolandırıcılık ve usulsüzlükler belirginleşmeye devam ediyor. 

Bitlis’in Ahlat ilçesinde, BDP’nin kazandığı belediyenin AKP’ye verilmesine tepki gösteren kitle protesto eylemleri başlattı. Bunun üzerine Aşağı Çarşı ve Yukarı Çarşı’da polis halka saldırdı ve saldırı devam ediyor. Aynı şekilde Urfa’nın Ceylanpınar ilçesinde resmi bir açıklamanın yapılmaması üzerine binlerce seçmen sokaklara dökülürken, Kars’ın Kağızman ilçesinde de BDP’nin kaybetmesinin ardından ilçe merkezinde toplanan kitleye yapılan polis saldırdı.

Bingöl Adliye koridorunda oy pusulalarının değiştirildiğinin ortaya çıkmasının ardından Bingöl’de oy sayım işlemi durduruldu. Batman’ın Hasankeyf ilçesinde BDP’nin açık ara önde gittiği sırada elektrikler kesildi. Elektrikler geldiğinde ise AKP 7 oy farkla öne geçti.

Bütün bunlara rağmen güzel gelişmeler de yaşanıyor. BDP 8 il belediyesi varken bunu 11’e çıkardı ve büyükşehir olan Mardin’de ilk kez Süryani bir belediye başkanını seçildi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu