GüncelManşet

(An an) Sansür eylemine saldırı

İstanbul:

00.40: Binlerce insan İstiklal Caddesi’ni terk etmiyor. Ezilenlerin Hukuk Bürosu’nun verdiği bilgilere göre 9 kişi gözaltına alındı.

00.10: İstiklal Caddesi üzerinde çatışmalar devam ediyor. Direnişçiler, Garanti Bankası’nın camlarını kırdı ve çeşitli mağazalara zarar vermeye devam ediyor.

00.05: Direnişçiler, İstiklal Caddesi üzerindeki TOMA’yı ele geçirerek etkisiz hale getirdiler.

22.40: İstiklal çevresinde ki bazı ara sokaklarda direnişçiler bekleyişi sürdürüyor. Demirören önünde bir grup eylemci sloganlar atıyor. TOMA’lardan birkaçı Taksim Meydanı’na doğru çekiliyor

22.20: Demirören AVM’nin önünde 50 yaşlarındaki bir kişi polis tarafından darp edilerek yaralandı. Ambulans tarafından müdahale ediliyor.

22.05: Polis saldırısında basınıda hedef alıyor. Çok sayıda muhabir atılan plastik mermilerle yaralandı ve gözaltına alınan muhabirlerin bulunduğuda gelen bilgiler arasında.

22.00: Demirören AVM önünde kitle polisin saldırısına taş ve şişelerle karşılık veriyor. “Gezi şehitleri ölümsüzdür” sloganı atılıyor. 

21.40: İstiklal Caddesi üzerinde polis plastik mermi, gaz bombalı ve TOMA ile saldırısı devam ediyor. Kitle cadde üzerinde çeşitli yerlerde parça parça bulunuyor. Polisin saldırısına havai fişekle karşılık veriliyor. Ayrıca, “Hırsız var” ve “Her yer yolsuzluk her yer rüşvet” sloganları atılıyor.

21.05: Turnacıbaşı Sokak’ta YDG ve Partizan kitlesi polisin plastik mermili ve TOMA ile gerçekleştirdiği saldırıya havai fişeklerle karşılık verdi.

20.50: İstiklal Caddesi üzerinde aralarında Partizan ve YDG’nin de bulunduğu yüzlerce kişilik kitle polisin yoğun olarak kullandığı gaz bombalı ve plastik mermili saldırısına rağmen barikat kurarak direnişi sürdürüyor. İstiklal Caddesi üzerine kurulan barikat ateşe verilirken, “Berkin Elvan onurumuzdur” sloganı atıldı. Turnacıbaşı sokaktan flamalarla çıkan YDG kitlesi polisin saldırısına direniyor.

20.45: Halkbank’ın önünde yaklaşık 30 polis bir kadına sakdırarak darp etti.

19.00: Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanan sansür yasasına karşı bugün Taksim’de gerçekleştirilmek istenen eyleme polis saldırdı. Partizan, ESP, Kaldıraç, Halk Cephesi, SDP ve birçok kurumun katıldığı eylem polisin saldırısı ile çatışmaya dönüştü. Çatışmalarda onlarca gözaltı var. Kitle direnişe geçerken kolluk güçleri gaz bombaları ve tazyikli suyla kitleye saldırıyor.  Çatışmalar arasokaklarda devam ediyor

 [widgetkit id=484]

[widgetkit id=485]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu